Bahçelievler Klima Servisi

Bahçelievler Klima Servisi

Bahçelievler Klima Servisi

Bahçelievler Klima Servisi telefon: 0 534 621 54 03

İstanbul Avrupa yakasında yer alan, gün geçtikçe nüfusu daha da artan ve en çok tercih edilen semt haline gelen Bahçelievler; klima kombi servis taleplerinin en yüksek olduğu yerlerin başında gelmektedir.

Teknik servis dendiği zaman,  Bahçelievler Klima Kombi Servisi uzmanlığı ile ön plana çıkmakta ve bunu tüm servis hizmetlerinde sergilemektedir.

Bahçelievler Klima Servisi her türlü, montaj, kurulum, bakım ve onarım taleplerinizi, hızlı hizmet anlayışı ile en kısa sürede yerine getirmektedir. Telefon numaralarımız: 0 534 621 54 03

Sizleri tecrübemiz ışığında Bahçelievler Klima Servisi olarak, aşağıdaki konu başlıkları il ilgili bilgilendirelim istedik.

  • Klima ve Kombi Nedir?
  • Klima ve Kombi Çeşitleri Nelerdir?
  • Klima ve Kombi Kullanırken Nelere Dikkat Edilmeli?
  • Bahçelievler Klima Servisini Diğer Firmalardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Klima ve Kombinin Tanımı

Artık lüks olmaktan çıkıp ihtiyaç haline gelen, insanların daha konforlu ve verimli yaşamasını sağlamak amacıyla, bulunduğu kapalı ortamların havasını soğutan, isteğe göre ısıtan, mekânda oluşan toz ve partikülleri filtreleyen ve dahası ortamın nemini alan elektronik cihazlara “klima”  denilmektedir.

Klima teknolojisindeki gelişimleri yakından takip etmeyenler, ısıtma ve soğutma ihtiyaçlarının karşılanmasında, klima maliyetlerinin veya harcamalarının çok yüksek olduğunu düşünerek uygun klima fiyatlarından bihaber kalıyor. Son sürüm cihazların geneli, az enerji harcayarak kaliteli hava üretmektedir. Bunun yanında havadaki kötü kokuyu da dezenfekte eder.

Sizlere saydığımız bu nimetlerin daha fazlasını sunan klimalarınızın her türlü teknik servis ihtiyacını, gönül rahatlığıyla Bahçelievler Klima Servisi gibi uzman ellere bırakabilirsiniz. Örneğin; mekanizmanın içinde soğutma akışını sağlayan kompresör, evaporatör gibi yedek parçalar bulunmaktadır. Bu gibi büyük önem arz eden parçaların montajı ve bakımı Bahçelievler Klima Servisi tarafından itina ile yapılmaktadır.

Kombiler ise doğalgaz, su ve elektrikle çalışan; konutların, işyerlerinin vs. ısınma ve sıcak su ihtiyacını karşılayan başka bir deyişle hayatımızı kolaylaştıran cihazlardır. Kombi içinde; fan, brülör, eşanjör gibi birtakım parçalar bulunmaktadır. Kombilerin bu aksamları, kullanıldıkça zaman içerisinde, tıkanma veya bozulma yapabilir. Bilinçli kombi kullanıcıları kombi kurulum, bakım ve onarım takibini Bahçelievler Klima Servisi gibi profesyonel kombi servisi firmalarına bırakarak can ve mal güvenliklerini garanti altına alabilirler.

Klima Türleri

Klima sınıflandırmalarını göz önünde bulundurduğumuzda, genel olarak iki başlığa ayırabiliriz:

Bağımlı üniteli klimalar: Bu cihazlar, oldukça büyük olan fabrika ve iş hanı gibi yerlerde kullanılır ve tek makine dairesi içinde konumlandırılır.

Bağımsız üniteli klimalar: Çok büyük olmayan mekanlarda genellikle bireysel kullanımlar için tercih edilen modeldir. Çatı tipi, pencere tipi, duvar tipi ve yar-tavan tipi gibi birçok çeşidi mevcuttur.

Kombi Türleri

Bacalı kombiler: Birçoğumuzun evinde yıllarca kullandığı gaz yakıtlı şofbenlere benzer. Bu kombiler, atık gazı tahliye etme sistemine göre daha ilkel bir model olduğundan giderek kullanımı azalmaktadır.

Hermetik kombiler: Yanma için gerekli olan havayı, özel atık gaz boru donanımı sayesinde direkt olarak dışarıdan alır. Bacalı kombiler gibi kurulduğu yerden alma zorunluluğu yoktur. Daha güvenli ve verimli olması sebebiyle, Bahçelievler Klima Servisi olarak sizlere, hermetik kombi kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Yoğuşmalı kombiler: Isıtma tekniğine göre konvansiyonel (klasik) kombilere göre daha her ne kadar kurulumu maliyetli olsa da, kullanımı son derece ekonomiktir. Çünkü bu modelde, yanma işlemi sonrasında açığa çıkan atık gazı, direkt bacadan dışarı atmadan önce yoğuşma yaparak sistem içerisine kazandırır. Bu sayede, daha çok verim elde edilir.

Elektronik cihazlar, hassas olmalarından dolayı zaman zaman kullanıcılarını yarı yolda bırakabilirler. Özellikle de, bu cihazların bakımı ihmal edildiğinde ve klima servisi çalışanları tarafından kontrolleri geciktiğinde gün geçtikçe ürününüzün performansı azalabilir hatta bitebilir. Yaşanabilecek tüm bu ihtimalleri en aza indirmek için Bahçelievler Klima Kombi Servisi, imdadınıza yetişmeye hazırdır.

Klima ve Kombi Kullanımına Dair Her Şey

Kombinizin bakımını düzenli olarak yaptırın.

Kombilerin kullanım ömrünün kısalmaması açısından, bakımlarını yaptırmak son derece önemlidir. Bakım servis hizmetlerini Bahçelievler Klima Servisi olarak, sizlerin sağlığı ve güvenliği açısından en kaliteli şekilde yapmaktayız. Eğer kombiniz açık olduğu halde ısıtmıyorsa, bakımlarınızı göz ardı etmişsiniz demektir. Yani kalorifer dönüş hattınızda bulunan filtre tıkanıklık yapabilir ve haliyle boru hatlarınız ile peteklerin tıkanması sonucu ısınma problemi yaşarsınız.

Kombinizin gaz vanasını ve suyunu kontrol ediniz.

Kombi çalıştığı halde ısıtmıyorsa, nedeni bellidir. Çünkü ya gaz vanası kapalıdır ya da kombide bulunan su miktarı tükenmiştir. Bu şartları sağladığınızda, kombiniz çalışır hale gelecektir. Aksi bir durum yaşanırsa, Bahçelievler Klima Servisi bir telefonla kapınızda olacaktır.

Cihazınızın gaz ve çakmak ayarlarını yaptırın.

Kombi, yanmak üzereyken yanması birkaç saniye gecikirse, içinde gaz birikmesi olur ve bu nedenle şiddetli bir yanma meydana gelir. Bu tür durumlarda canınızı riske atmayıp, uzman servis firmaların başında gelen Bahçelievler Klima Servisini çağırın.

Doğalgaz faturalarınızı düşürün.

Periyodik olarak yapılan kombi bakımları sırasında tüm yedek parçalar, giriş, bağlantı ve çıkış noktaları ile filtre kısımları temizlenir. Bu sayede kombinizin enerji harcaması azalır ve cihaz gereğinden fazla zorlanmadan çalışma konumuna geçer. Böylece cihazın verimliliği yükselir.

Klima bakımlarını düzenli olarak yaptırın.

Rahatından ve sağlığından ödün vermek istemeyenler, klimalarının sürekli ve verimli çalışması için profesyonel klima servisi hizmetleri sunan ve bu sektörün lideri olan Bahçelievler Klima Servisi firmamızın sağladığı güler yüzlü ve üstün hizmetten faydalanır.

Klimaların arza belirtilerini tanıyın.

Klimaların ömrünü kısaltan en önemli sebep; verdikleri arza sinyallerini görmezden gelmektir. Eğer bir klima kötü koku yayıyorsa, su akıtıyorsa ve çalışırken rahatsız edici bir şekilde gürültü çıkarıyorsa, cihaz arızalanıyor demektir.

Klima dereceleri ile çok fazla oynamayın.

Klimanızı uzun yıllar boyu kullanmak istiyorsanız lütfen derece düğmeleri ile çok fazla oynamayın. Bu davranış düzenli olarak yapılırsa ürün arza yapabilir, daha kötüsü de tamamen kullanım dışı kalabilir. Termostat ayarlarında yapılan değişiklikler acil klima tamiri hizmetlerine başvurulmasını gerektirebilir. Bu tür durumlarda 7/24 hizmet anlayışımızla Bahçelievler Klima Servisi hizmetinizdedir.

Bahçelievler Klima Servisini Diğer Firmalardan Ayıran Özellikler Nelerdir?

Her servis iyi kötü işini yapar fakat dört dörtlük yapamaz. Bizler klima ve kombi servisi işini, dededen toruna yürüttüğümüz ve mesleğimizi kutsal bir görev olarak gördüğümüz için işimizi dört dörtlük yapma konusunda kendimizden eminiz. Çünkü yan firmalar sadece arza ile ilgilenirken, Bahçelievler Klima Servisi dikkat edilmesi gereken konular hakkında da detaylı bilgilendirme yapmaktadır.

Bahçelievler Klima Servisi olarak, bireysel olduğu kadar kurumsal alanda da, müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bu nedenle farklı çeşitlerdeki tüm klima ve kombilere olan mutlak gerekliliği karşılamak için personellerimize düzenli eğitim uyguluyoruz.

Günden güne uzmanlıkları gelişen, teknolojik gelişmeleri takip eden kadromuz; şeffaf hizmet anlayışı ile siz müşterilerimizin ilgi odağı olmaya devam ediyor.

Unutmayınız ki, her ne kadar sağladığımız klima ve kombi servisleri kaliteli ve çözüm odaklı olsa da klima ve kombinizin ömrünü uzatmak sorunsuz kullanımınıza bağlı. Haftanın yedi gün yirmi dört saati ulaşabileceğiniz Bahçelievler Klima Servisi telefon numaralarımız: 0 534 621 54 03

DİĞER BÖLGELER

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM