Bayrampaşa Klima Servisi 0 534 621 54 03 Çözüm Klima

Bayrampaşa Klima Servisi

Bayrampaşa Klima Servisi

Bayrampaşa Klima Servisi olarak kaleme aldığımız bu makalemizi beğenmeniz dileğiyle.. Sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda olduğu gibi daha birçok alanda “ülkemizin kalbi” konumunda olan İstanbul’da teknik servis hizmet ağı da gün giderek gelişme göstermektedir. Gün geçtikçe klima ve kombi servisi taleplerinin en yüksek olduğu yerler arasında yer alan semtlerin başında şüphesiz Bayrampaşa gelmektedir. Bayrampaşa Klima Servisi ve kombi servisi telefon numaraları: 0 534 621 54 03

Bayrampaşa Klima Servisi adı altında İstanbul Bayrampaşa’da kurulmuş olan, müşterilerine Bayrampaşa Klima Servisi kombi servisi konusunda fark yaratan Bayrampaşa Klima Servisimiz, bölge sakinlerinin vazgeçilmez tercihi olmaktadır. Bayrampaşa Klima Servisi olarak bizlere; 0 534 621 54 03 numaralı telefon numaralarımızdan ulaşarak Bayrampaşa Klima Servisi konusunda randevu talep edebilirsiniz. Bayrampaşa Klima Servisi ismi ile hizmet sunan servisimizde uzmanlığımız, adil fiyat politikamız ve çağrılan noktaya hızlı intikal edişimiz ile her geçen gün markamıza değer katmaktayız.

Klimanın tanımını yapacak olursak;

Hayatımızı konfor anlamında kolaylaştıran, içinde bulunduğumuz kapalı ortamın (ev, iş yeri, hastane, okul) ısısına göre ısınma ya da serinleme ihtiyacımızı karşılayan kısaca, kullanma amacımıza hizmet eden elektronik bir üründür.

Günümüzde, evinde veya ofisinde klima kullanmayanımız yoktur sanırım. Ancak klimalar; markasından, montajından ve kullanımından tutun da servisine kadar birçok konuda teknik bilgi gerektirir. Bizler bu imaj ve amaçla kurulduğumuz için tüm Bayrampaşa Klima Servisi çalışanlarımıza bu konuda periyodik olarak hizmet içi eğitim vermekteyiz.

Klimanın parçalarını tanıtacak olursak;

Valf: Soğutma sistemlerinde elektrik akımı ile soğutma hattını açıp kapatır.

Kompresör: Sistem içerisinde soğutucu akışı sağlar.

Termostat: Sıcaklığın belli değerler arasında kalmasını sağlayan kontrol mekanizmasıdır

Evaporatör: İç ünitenin en önemli ana parçasıdır. Sıvı haldeki soğutucu akışkanın buharlaşmasını sağlar.

Bu parçaların markası kadar, düzeneğe doğru yerleştirilmesi de büyük önem arz etmektedir. Doğru kurulum ve montaj için lütfen tecrübeli ve kaliteli hizmet veren firmaları tercih edin.

Klima ile ilgili sıkça sorulan sorular:

Klima kullanımının önemi nedir?

Pek çok insan, yaşamının büyük bir bölümünü kapalı mekânlarda geçirmektedir. Bu mekanlar hacim ve insan sayısı bakımından oldukça fazla sayıya ulaşmıştır. Fuar, AVM, hastane, okul v.b binalarda, hava sirkülâsyonunu sağladığından ortamın havası temizlenmiş olur. Böylece bulunduğunuz ortamın sağlık koşulları iyileştirilmiş olur.

Klima bakımının ne tür faydaları vardır?

Bayrampaşa Klima Servisi olarak öncelikle belirtmek istiyoruz ki; klima bakımlarının düzenli olarak yapılması, klima kullanıcılarına birçok avantaj sağlamaktadır. Bakım sırasında temizlenen filtreler sayesinde cihazınız yüksek performans gösterir. Elektrik tüketim miktarı azalır ve haliyle faturanız daha uygun gelir. Sizler cihazınızın bakım takvimini takip etmekle uğraşmak yerine bunu klima kombi servis çalışanlarına bırakın. Onlar klima bakım süreçlerini kapsamlı olarak belirler ve bakım süreçlerinin öneminin farkında olarak sorunsuz bir hizmet sunarlar.

Kombinin tanımını yapacak olursak;

Bildiğiniz üzere kombiler, bulunduğu ortama sıcak su temini sağlar ve aynı zamanda ortamın ısınma ihtiyacını sağlar. Bulaşıktan banyoya, yemekten temizliğe sıcak su her evin olmazsa olmazlarındandır.

Bayanlar, hani size “elini sıcak sudan suya soğuk suya sokturmayacağım” diyen beyler olur ya. Bayrampaşa Klima Servisi olarak bu seslenişimiz özellikle beylere; ‘hanımlara verdiğiniz sözü tutun ve evinize kaliteli bir kombi taktırın.’

Tabi kaliteli kombi almakla iş bitmiyor. Bunun kaliteli montajı ve bakımı da yaptırılmalı. Bu konuda size yardımcı olabilecek en güvenilir firma tabi ki Bayrampaşa Klima Servisi’dir.

Kombinin parçalarını tanıtacak olursak;

Ana Eşanjör: Kaloriferler ve musluklar için su sağlayan kombi parçasıdır.

Sıcak Su Eşanjörü: Ana eşanjörden gelen su vasıtasıyla musluk suyunun ısınmasını sağlayan parçadır.

Gaz Valfi: Kombinin en önemli parçalarından biridir. Gaz valfi, kombilerin gaz ayarını ve akışını sağlar.

Fan: Kombilerin baca yoluyla atık gazı dışarı atmasını sağlayan parçadır.

Brülör: Kombinin ateşlenmesini sağlayan parçadır.

Genleşme Tankı: Genleşme tankı kombilerin en önemli parçalarından biridir. Suyun çok ısınarak aşırı genleştiği durumlarda suyun sisteme zarar vermesini engelleyen bir parçadır.

Elektronik Kart: Kombi sisteminin çalışma prensiplerini yönlendirir. Elektronik kartlar kombi sistemlerinin sağlıklı ve güvenli şekilde çalışmasını sağlar.

Parçaların doğru şekilde yerleştirilmesi de büyük önem arz etmektedir. Profesyonel ekibimiz olan Bayrampaşa Klima Servisinin üstün hizmet anlayışı ile kombileriniz kusursuz bir şekilde yapılmaktadır.

Kombi ile ilgili sıkça sorulan sorular:

Kombide yaz konumu, kış konumu nedir?

Cihaz yaz konumunda çalışıyorsa sadece sıcak su musluğu açıldığında çalışır böylece sıcak su ihtiyacınızı karşılamış olur. Eğer cihaz kış konumunda ise, öncelikle sıcak su talebinizi karşılar ve ardından kaloriferleri aktif hale getirir.

Kombi su basınç ayarı kaç olmalıdır?

Hem analog hem de dijital manometreden okunacak değer 1-2 bar arasında olmalıdır.

Kombi kullanımında doğalgaz tüketimini azaltmak için neler yapılabilir:

 • Binalarınızın dış cephe mantolama/yalıtımının yapılması
 • Evin ısı kaybını önlemek için kombinin düşük seviyede çalıştırılmaya devam edilmesi
 • Tercihen yoğuşmalı kombi kullanılması tavsiye edilebilir.

Kombi kullanımında dikkat etmeniz gerekenler:

 • Kullanılmayan odalarda bulunan radyatörlerin kapatılmaması
 • Ortam sıcaklığına duyarlı oda termostatı (ısıtma sistemini ayarlanan sıcaklığa ve yapılan zaman programına göre çalıştıran cihaz) kullanılması
 • Cihazların yıllık bakımlarının düzenli olarak yapılması alınabilecek önlemlerden bazılarıdır.

Klima Türleri

Klima sınıflandırmalarını, ilk olarak iki başlığa ayırabiliriz. Bunlar:

a- Bağımlı üniteli klimalar: Fabrika ve iş hanı gibi yerlerde kullanılan klima çeşididir.

b- Bağımsız üniteli klimalar: Çok büyük olmayan mekanlarda genellikle bireysel kullanımlar için tercih edilen modeldir. Kendi içinde çeşitleri vardır.

1- Çatı tipi klimalar

2- Pencere tipi klimalar

3- Portatif (mobil) tipi klimalar

4- Split klimalar gibi birçok çeşidi mevcuttur.

Kombi Türleri

Kombiler, atık gazı tahliye sistemine göre ikiye ayrılırlar:

1-Bacalı kombiler: Çoğumuzun evinde yıllarca kullandığı gaz yakıtlı şofbenlere benzer. Bu kombiler, daha ilkel bir model olduğundan giderek kullanımı azalmaktadır.

2-Hermetik kombiler: Yanma için gerekli olan havayı, direkt olarak dışarıdan alır. Daha güvenli ve verimli olması sebebiyle, Bayrampaşa Klima Servisi olarak sizlere, hermetik kombi kullanmanızı tavsiye edebiliriz.

Kombiler, ısıtma tekniğine göre de ikiye ayrılır:

1- Konvansiyonel (klasik) kombiler

2-Yoğuşmalı kombiler: Kurulumu maliyetli olduğundan fazla tercih edilmese de, kullanımı son derece ekonomiktir. Çünkü yoğuşmalı kombi modelinde, açığa çıkan atık gaz, dışarı atılmadan önce yoğuşma yapılarak geri kazandırılır. Bu sayede, daha çok verim elde edilir. Kullanım maliyetinin daha uygun olması açısından da, bu tür kombileri öneririz.

Onarım ve Servisler

 • Klima Bakım, Onarım & Servisliği
 • Kombi Bakım, Onarım & Servisliği
 • Ankastre Bakım, Onarım & Servisliği
 • Termosifon Bakım, Onarım & Servisliği

Satışlarımız

 • Klima satışı
 • Kombi satışı
 • Termosifon satışı
 • Termostat satışı
 • Yedek parça satışı

Bayrampaşa Klima Servisi Olarak Hizmet Verdiğimiz Bazı Markalar

 • Arçelik Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • Vestel Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • Toshıba Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • Daikin Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • DemirDöküm Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • Sıemens Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • Beko Klima Kombi Servisi Bayrampaşa
 • Sanyo Klima Kombi Servisi Bayrampaşa

“Her Talep Bir Tecrübedir”

Bayrampaşa Klima Servisi olarak sadece klima ve kombi konusunda değil, her türlü elektronik cihaz tamirinde marka imajımızı korumak ve geliştirmek adına hiçbir talebi geri çevirmedik. Çünkü sizlerden gelen her talep, bizim için bir tecrübedir.

Bayrampaşa Klima Servisi denildiğinde tanınmışlığımızı artırmak isteyen bireysel ve kurumsal bir firma olarak Bayrampaşa Klima Servisi, hizmetlerini sorunsuz hale getirmek için her geçen gün kendimizi yenilemekteyiz. Kaliteli hizmet almanın farkını deneyimlemek isteyenler, Bayrampaşa Klima Servisinin hizmetlerinden mutlaka faydalanmalıdır. Temiz, özen dolu ve güler yüzlü bir hizmet vererek müşterilerimizin tercihlerinin ne kadar doğru ve yerinde olduğunu ispat ediyoruz. Bayrampaşa Klima Servisi randevu telefon: 0 534 621 54 03

DİĞER BÖLGELER

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM