Kombi neye göre seçilir?

Kombi neye göre seçilir?

Evinize, evinizde yaşayan kişi sayısına ve su kullanımına göre kombi seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri uzmanından öğrenin. Kombi alırken kombinin verimi en önemli kriterdir. Bu anlamda yoğuşmalı kombilere yönelmek gerekir. Kombilerde verimin dışında, kombinin kullanımının kolay olması, hata kodlarını anlaşılır şekilde göstermesi, modülasyonlu oda veya dış hava temostatları ile kullanılabilmesi, uzun ömürlü olması ve kimi yerlerde ise kombinin boyutu seçim için önemli kriterler arasında yer alır. Kombi alırken dikkat etmeniz gerekenleri, hangi kombilerin daha verimli ve uzun ömürlü olduğunu, evin yapısına göre kombi seçimini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Telefon numaralarımız: 0 212 6910003 - 0 541 9183029 - 0 534 6215403

Evimizde doğalgaz var ve bir kombi alacağız, yoğuşmalı mı alsak normal mi? Hermetik mi alsak, bacalı mı? Yada merkezi sistemle mi ısınsak, müstakil mi? İşte burada hem sizler, hemde ülke ekonomisi için önemli bilgiler geliyor..

Öncelikle, eğer ki bir apartman dairesinde oturuyorsanız ve toplam metrekare miktarı 2000 m2 yi geçiyorsa, merkezi sistem yapmak zorundasınız. Sakın ben ille de müstakil istiyorum diye düşünmeyin, zarar edersiniz. Çünkü En ufak kombi sanırım yeni çıkmış 17000 lik, genelde 20 000 likler satılıyor. Bu 20000lik bir kombi 2 daireyi ısıtabilecek bir kapasitededir. Ve eğer siz iki dairelik bir kombiyi tek bir dairede kullanmaya kalkarsanız, yüksek verim elde edemeyeceğinizden daha fazla doğalgaz harcamak zorunda kalırsınız. O yüzden müstakilde değil, merkezi sistemde ısrar ediniz.(Ya da iki daire birleşip bir kombi alabilirsiniz.)

Diğer bir konuda yoğuşmalı mı yoğuşmasız mı? Eğer ki toplamda 2000 metre kareyi tutmadı ve apartmanda müstakile karar verdi, bu durumda eğer bir daire 250 m2 ve daha büyükse yoğuşmalı kombi tam sizin için. Yoksa hiç düşünmeyin, çünkü yoğuşmalı kombiye ödediğiniz paranın, ekonomikliği olmayacaktır.

Bir diğeri bacalı mı hermetik mi? Ben yollarda gelip geçerken apartman dairelerine bakıyorum, neredeyse herkes hermetik kombi kullanıyor. Oysaki hermetik kombilerin verimi diğer kombilere göre daha düşüktür. Fakat kimi zaman hermetik kullanmaya mecbur kalınır, çünkü baca şartları doğalgaza uygun olmayabilir. Ancak bu durumda dahi, daire sahiplerinin bir araya gelerek, doğalgaza uygun bir baca yaptırması ve ondan sonra normal bacalı bir kombi kullanması gerekir. Çünkü doğalgaz arfiyatında oluşacak %10’luk bir tasarruf bile sizin 100 tl yerine 90 tl doğalgaz parası ödemeniz, ve ülkemizinde daha az doğalgaz ithal etmesi anlamına gelir.

Bu arada pahalı bir marka ile normal fiyattaki bir marka arasında kalite ve gaz tüketimi açısından hiç fark yok. Aynı malzemeyi kullanıyorlar, sadece pahalı olanların fonksiyonu biraz fazla o kadar. Doğal gazı kullanırken, özellikle teknik şartnamesine uygun kullanarak, hem kendi, hemde başkalarının can sağlığını tehlikeye atmayınız.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM