Esenyurt Klima Servisi 0 534 621 54 03 Bosch Demirdöküm Vestel Vaillant

Esenyurt Klima Servisi

Esenyurt Klima Servisi

Esenyurt Klima Servisi Telefon 0 534 621 54 03

Esenyurt klima servisi olarak, başta Esenyurt ilçesi olmak üzere tüm İstanbul genelinde, deneyimli ve tam donanımlı kadrolarımızla, sizlerin klima teknik servis hizmetleri ihtiyacınızı karşılayabilmek için en hızlı ve güvenilir hizmeti vermekteyiz. Esenyurt klima servisi servisimizin telefon numarası şu şekildedir: 0 534 621 54 03

Esenyurt Klima Servisi

Esenyurt klima servisi olarak, sorun yaşadığınız klima arızalarında taleplerinizi ve şikâyetlerinizi bizlere iletebilirsiniz. İstanbul geneline yayılmış geniş ve hızlı servis ağımız, kaliteli hizmet anlayışımızla siz değerli müşterilerimizin hizmetindeyiz.

Esenyurt klima servisi bölgesinde en çok tercih edilen klima servisi firmaları arasında sıralamalardaki ilk yerini almıştır. Servisimizin profesyonel çalışanları sayesinde herkesin memnuniyetini kazanmış lider bir firma olmaya devam ediyoruz.

Esenyurt Klima Servisi ve Kombi Servisi

Sizlerin aklına takılan bazı soru işaretlerine yardımcı olmak için bir takım konu başlıklarını ele aldık. Şimdi buyurun bu soru başlıklarını birlikte inceleyelim:

Kombi Nedir?

Kombi; fan, ana eşanjör, prosestat, brülör, gaz valfi, emniyet ventili, genleşme tankı, pompa, plaka eşanjör ve su akış sensörü gibi parçalardan oluşan elektronik bir cihazdır. Kombiler konutlarda veya iş yerlerinde sıcak su ve ısıtma konforu sağlar. Kısaca kombi evinizin ya da iş yerinizin hem ısınma hem de sıcak su ihtiyaçlarını karşılar.

Kombi Parçaları ve Görevleri

Gaz Valfi: Kombinin en önemli parçalarından biridir. Gaz valfi, kombilerin gaz ayarını ve akışını sağlamaktadır.

Ana Eşanjör: Kaloriferler ve musluklar için su sağlayan kombi parçalarıdır.

Sıcak Su Eşanjörü: Ana eşanjörden gelen su vasıtasıyla musluk suyunun ısınmasını sağlayan parçalardır.

Pompa: Kombinin ana eşanjöründe ısıtılan suyun sistemde dolaştırılmasını sağlayan parçalardır.

Fan: Kombilerin baca yoluyla atık gazı dışarı atmasını sağlayan parçalardır.

Brülör: Kombinin çalıştırılmak istenmesiyle gaz valfinden gelen gaz ve fandan gelen havanın birleşmesi sonucu alev oluşmasını ve kombinin ateşlenmesini sağlayan parçadır.

Genleşme Tankı: Genleşme tankı kombilerin en önemli parçalarından biridir. Bir nevi sigorta görevi gördüğünü söyleyebiliriz. Suyun çok ısınarak aşırı genleştiği durumlarda suyun sisteme zarar vermesini engelleyen bir parçadır.

Prosestat: Elektronik karta, kombi fanının çalıştığını, bacada sorun olup olmadığını haber veren parçadır.

Elektronik Kart: Kombilerin beyni işlevini gören elektronik kart dediğimiz parça, kombi sisteminin çalışma prensiplerini yönlendirir. Elektronik kartlar kombi sistemlerinin sağlıklı ve güvenli şekilde çalışmasını sağlar.

Üç Yollu Vana: Çift eşanjörü bulunan kombilerde kalorifer ve sıcak suyu birbirinden ayıran parçadır. Başka bir deyişle ana eşanjörde ısınan suyun yönünü belirler, hattaki suyun kalorifere mi musluklara mı gideceğini belirleyen kombi parçasıdır.

Kombi Çeşitleri

Kombiler, gerek gelişen teknolojiye ayak uydurmak ve gerekse kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda farklı özelliklere ve donanımlara sahip bir üretilmektedir. Günümüz piyasasında kombiler birçok sınıfa ayrılmıştır. Bunlardan en çok bilinenleri; bacalı tip kombiler, hermetik tip kombiler ve yoğuşmalı kombidir. Bunların dışında ateşleme şekline göre pilot alevli ve elektronik ateşlemeli gibi çeşitleri mevcuttur.

Bacalı kombiler: İsminden de anlaşılacağı gibi bir bacaya bağlanarak kurulan kombilerdir. Yanma sırasında gerekli olan oksijeni bulunduğu ortamdan alırlar. Daha sonra yanma sonunda oluşan atık gazları, uygun bir baca vasıtasıyla dışarıya atarlar. Bu bacalar mutlaka sızdırmaz özellikte olmalı ayrıca yapımında çelik kullanılmalıdır. Bacanın ise müstakil yapıda olması gerekmektedir.

Hermetik kombiler: Bu kombiler yanma için gerekli olan oksijeni dışarıdan alırlar ve yanma sonucunda oluşan yanma ürünleri de baca aracılığıyla dışarı atarlar. Hermetik kombiler, kendi bacaları vasıtasıyla dış ortamdan hava alışverişini gerçekleştirirler. Bu tür kombilerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, baca çıkışlarının dışarıda olmasıdır.

En çok kullanılan kombi çeşitidir. Balkon, mutfak gibi yerlere bağlanır. Bu klima ve kombilerde baca derdi olmaması tercih sebebidir.

Yoğuşmalı kombiler: Gerek klima reklamlarında gerekse günlük hayatta, sanırım bu terimi duymayan yoktur aramızda. Önce yoğuşmanın tanımını verecek olursak, gaz halindeki bir maddenin çevresine ısı vererek sıvı hale dönüşmesine yoğuşma denir. Yoğuşmalı kombide çıkan su buharının eşanjörün etrafında döndürülmesiyle içindeki enerji alınır ve su haline gelen buhar dışarı atılır. Baca gazı sıcaklıkları klasik kombilerde 200-250 santigrat derece iken yoğuşmalı kombilerde bu değer 50-60 derece civarındadır ve elde edilen kazanç buradan sağlanmaktadır. Bu durumda yoğuşmalı kombi yüksek verimde kullanılmış olacak ve diğer kombilere oranla %15-20 daha fazla yakıt tasarrufu sağlanacaktır.

Klima Nedir?

İnsanların daha rahat, konforlu bir yaşam sürebilmesi için ihtiyaca ve amaca göre bulunduğu ortamın ısısının, mevsime göre ve istenilen düzeyde ayarlanmasını sağlayan cihazlara “klima” denir.

Klima Parçaları ve Görevleri

Kompresör: Sistem içerisinde soğutucu akışı sağlayan parçadır.

Valfler: Soğutma sistemlerinde elektrik akımı ile soğutma hattını açıp kapatan parçadır.

Evaporatör: İç ünitenin en önemli ana parçasıdır. Sıvı haldeki soğutucu akışkanın buharlaşmasını sağlayan mekanik yapıdır.

Termostat: Evaporatördeki sıcaklığın belli değerler arasında kalmasını sağlayan kontrol mekanizmasıdır.

Klima Çeşitleri

Pencere tipi klimalar: Dış duvara veya pencereye monte edilen kutu şeklindeki ilk klima modelidir.

Paket tipi klimalar: Çatı tipi paket klimalar kafeterya, sinema, tiyatro, restaurant gibi yerlerde kullanılan çatıya yerleştirilen klima çeşitidir.

Klima ve Kombi Alırken Dikkat Edilecek Hususlar

 • Klima ve kombi almadan önce klima kapasitesi ve kurulacağı yerin seçimi hakkında muhakkak bir uzmandan yardım alınmalıdır.
 • Alacağınız klima ve kombinin montaj, bakım, onarım ve servis hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde ve sürekli yararlanabileceğinizden emin olmalısınız.
 • Kombi ve klima alırken önce hangi tip bir ürün alacağınıza, bir uzman onayı ile karar vermelisiniz.
 • Klimanın verimliliğini göz önünde bulundurarak inverter tip klimalar tercih edilmelidir.
 • Artıca evinizin elektrik tesisatının güvenilir olduğundan emin olmalısınız.
 • Seçtiğiniz klimanın ses düzeyi kontrol edilerek düşük ses seviyesindeki cihazlar tercih edilmelidir.
 • Belirli periyotlarla temizleyebilmek için klimanızın filtreleri kolay çıkarılabilir olmalıdır.
 • Verimi yüksek klimalar tercih edilmelidir. Verimin yüksekliği, COP(Isıtmadaki verim), EER (Soğutmadaki verim)şeklindeki kısaltmalarla gösterilen sayının yüksekliğinden veya A,B,C,D gibi harflerle belirtilen enerji verimliliği sınıfından anlaşılabilir.

Kombi ve Klima Kullanımı

Esenyurt klima servisi olarak, “Kafamda Deli Sorular” düşüncesiyle kendinizi yıpratmaya ve kendi vaktinizi çalmaya son veriyoruz.

 • Kombim hiç çalışmıyor?

Kombiniz hiç çalışmıyorsa korkmayın. Büyük bir ihtimal kombinizin suyu bitmiştir ve emniyet amaçlı kendini kilitlemiştir. Ya da gaz vanası kapalı olabilir, elektrik şalteri atmış olabilir.

 • Kombim çalışıyor fakat neden ısıtmıyor?

Bu durumda kalorifer dönüş hattınızda bir sıkıntı yaşanmış olabilir. Petekler, filtre tıkanmış olabilir. Termostat derecesi düşük olabilir.

 • Kombi bakımının önemi nedir?

Kombi bakımınız Esenyurt klima servisi sayesinde çok titiz ve özenli bir şekilde yapıldığından dolayı temizlenen petek ve filtrelerden su geçişi daha hızlı olur, ürününüz daha az enerji harcar. Dolayısıyla bu  da size tasarruf olarak geri döner.

 • Klimamı uzun süre nasıl kullanabilirim?

Klimalarınızı uzun süre kullanmak istiyorsanız Esenyurt klima servisi olarak size tavsiyemiz, klima dereleri çok oynamayın. Odalarınızı aşırı soğutmayın ve oda ısınızı dengede tutmaya çalışın. Klimanız açıkken pencerelerinizi kapalı tutmaya özen gösterin.

 • Klimamın arıza yaptığını hangi belirtilerden anlarım?

Klimanız su damlatıyorsa, klimanızın verimliliği azaldıysa, klimanızdan kötü koku geliyor ve çalışırken gürültü çıkıyorsa gözünüz aydın ürününüz arza yapmış demektir. Bu durumda tek yapmanız gereken Esenyurt klima servisini aramaktır.

 • Klima bakımının önemi nedir?

Klimalarınızı uzun süre ve verimli bir şekilde kullanmak isteyenlerin kesinlikle klima bakımlarını aksatmaması gerekmektedir. Profesyonel ve güvenilir hizmet anlayışımız ile Esenyurt klima servisi firmamızı arayarak bizden 7/24 destek alabilirsiniz.

Kombi ve Klimalarda Garanti Süreci

Hayatta her şeyin arızası, bakımı, onarımı gibi birçok zahmeti varsa onun bir de garantisi olur. Sizin de bildiğiniz üzere, T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığı direktifleri doğrultusunda kombiler 2 yıl, klimalar ise 3 yıl cihaz garantisine sahiptir.

Kombi ve klimalarda garanti süresi servis teknikerinin cihazla ilgili gerekli kontrolleri ve ayarlamaları yapması, cihazın kullanımı hakkında bilgi vermesi ve garanti belgesini gerektiği gibi onaylaması ile garanti süresi başlamış olur.

Ancak şöyle bir hatırlatma yapmak gerekirse, cihazların ilk çalıştırma işlemi Esenyurt klima servisi dışında çalıştırılırsa cihazlar garanti kapsamından çıkarılmaktadır.

Neden "Esenyurt Klima Servisi?"

Esenyurt klima servisi uzman tekniker ve kaliteli ekipmanları sayesinde sizlerin önce sağlığını, sonra rahatını düşünme prensibiyle kurulmuş ve kısa sürede İstanbul’un her köşesine teknik servis hizmeti sunma potansiyeline ulaşarak, bu sektördeki firmaların önüne geçmeyi başarmıştır.

Esenyurt klima servisini, bu sektörde piyasanın zirvesine ulaştıran, kısacası “bizi biz yapan”  değerlerimiz işte bunlar;

 • Güvenirlik

Sizin güveninizi almak ve güvenliğinizi sağlamak, hiç şüphesiz her zamanki önceliğimizdir. Müşterilerimizden güven konusunda “tam not” almak en temel ilkemizdir.

 • Profesyonellik

Geçmişten gelen deneyim ile birlikte bilgilerimizi sürekli güncelleyerek ve durmadan üstene bilgi ekleyerek ilerleyebilmek adına tecrübelerimizi ve bilgimizi harmanladık. Sonunda Esenyurt klima servisi olarak uzman bir marka firması haline geldik.

 • Hizmet Memnuniyeti

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli ve deneyimli hizmet anlayışımız, siz değerli müşterilerimiz tarafından takdir edilmekte ve değerimize değer katmaktadır.

Esenyurt Klima Servisi Hizmeti Sunduğumuz Klima Markaları:

 • Esenyurt Vestel Klima Servisi
 • Esenyurt Arçelik Klima Servisi
 • Esenyurt Kombi Klima Servisi
 • Esenyurt Beko Klima Servisi
 • Esenyurt Regal Klima Servisi
 • Esenyurt Toshiba Klima Servisi
 • Esenyurt Esenkent Regal Klima Servisi
 • Esenyurt Lg Beko Klima Servisi
 • İstanbul Esenyurt Arçelik Klima Servisi
 • Klima Servisi Esenyurt
 • Vestel Klima Servisi Esenyurt
 • Arçelik Klima Servisi Esenyurt
 • Beko Klima Servisi Esenyurt
 • Mitsubishi Klima Servisi Esenyurt
 • Klima Montaj Servisi Esenyurt
 • Regal Klima Servisi Esenyurt
 • Arçelik Klima Servis Esenyurt
 • Demirdöküm Klima Servis Esenyurt
 • Vestel Klima Servis Esenyurt

Esenyurt Klima Servisi Telefon: 0 534 621 54 03

Başakşehir Klima Servisi, Ravza Teknik İstanbul.

Esenyurt Klima Servisi Facebook'ta!

DİĞER BÖLGELER

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM