Şişli Klima Kombi Servisi

Şişli Klima Kombi Servisi

Şişli Klima Kombi Servisi

Şişli Klima Kombi Servisi olarak; mega kent İstanbul’un her geçen gün daha da fazlalaşan nüfusuna, talepleri yetiştirmekte zorlanan firmalara meydan okumaya geldik. Şişli Klima Kombi Servisi sizleri mağdur etmemek adına, gelişmiş ve yetkin bir hızlı servis ağı oluşturmuştur. Böylece sizler de, 0 534 6215403 numaralarımız üzerinden bizlere ulaşarak, cihazınızın sorunuyla ilgili istediğiniz gün ve saate randevu talep edebilirsiniz.

Klimalar

Tanımı: İçinde bulunduğumuz mevsimin şartlarına göre kendini ısıtma veya soğutma özelliğine göre ayarlayabilen ve kapalı ortamda (konut, iş yeri v.b) bulunan havayı dezenfekte ederek daha temiz bir yaşam alanı sağlayan elektronik cihazlara diyoruz. Klima alırken, tüm çeşitlerin özellikleri iyice araştırılmalı ve sorgulanmalıdır.

Parçaları: Valf, termostat, kompresör, evaporatör… Parça alacağınız zaman kaliteli olanını seçin ki, ürünün dayanıklılığı artsın. Ayrıca ürünün dayanıklılığını artırmak için kaliteli parça yetmez, sağlam kurulum ve düzenli bir servis takibi gerekir. Bunun için korsan firmalara aldanmayıp bizleri arayarak güvenli bir hizmet almanızı öneririz.

Çeşitleri: Bulunduğumuz birçok kapalı mekanda ısı dengesini sağlamak için kullanılan klimaların birçok çeşitinin olması, haliyle bu cihazların sınıflandırılmasını doğurmuştur.

İlk olarak klimaları, iki başlığa ayırabiliriz:

1- Bağımlı üniteli klimalar: Fabrika ve iş hanı gibi büyük kapasiteli yerlerde kullanılır ve tek makine dairesinden tüm iç üniteler kontrol edilir.

2- Bağımsız üniteli klimalar: Fazla büyük olmayan ortamlarda ve genellikle bireysel kullanımlar için tercih edilen bir modeldir. Kendi içinde alt başlıklara ayrılı:

a- Çatı tipi klimalar: Bina çatısı gibi aktif olarak kullanılmayan yerlere monte edilir.

b- Pencere tipi klimalar: Daha çok pencerelere ve duvarlara monte edilir.

c- Portatif (mobil) tipi klimalar: Elle taşınabilecek kapasitede tasarlanmış düşük performanslı klimalardır.

d- Split klimalar: Birçok alt başlığı split klimalar, evlerimizde sıklıkla kullandığımız klima çeşididir.

Nasıl ki gelişen teknolojiye ayak uydurmak için birden fazla klima ihtiyacı doğmuşsa, bunların montajı, bakımı ve tamiri için de birçok servis kurulmuştur. Teknik servis tercihinizi Şişli Klima Kombi Servisinden yana kullandığınızda hem güvenli, kaliteli, hızlı klima kombi servisi alacaksınız hem de daha uygun bir fiyata ürününüzün sorunu giderilmiş olacaktır.

Kullanım talimatı:

 • Odanızda, klimanıza estetik bir görüntü kazandırabilecek bir nokta tercih edilmeli ve klima teknik servis alanında işini iyi bilen firmalar tarafından sağlam bir şekilde monte edilmeli.
 • Klima kullanımı, vantilatör kullanımından farklıdır. Klimanızı, vantilatör gibi yakın mesafeden kullanmayın. Cihazın üflediği serin hava, nezle gibi birçok rahatsızlığa sebebiyet verebilir.
 • Klimanızın kullanım ömrünü kısaltmamak için, sıcaklık değerlerini gösteren düğmelerle sürekli ayar değişikliği yapılmamalı.
 • Klimanızdan yüksek performans alabilmek ve klimanızın ömrünü uzatmak için uzman teknik servis ekiplerine mutlaka klimalarınızın bakımı yaptırılmalı. Filtre temizliği, önünüze gelen her teknik servise yaptırılmamalı bu alanda özenli ve tecrübeli çalışan bir servise yaptırılmalı.
 • Klimanızın iç ünitesinin hava giriş çıkışına engel olabilecek perde, mobilya v.b ile kapanmamasına dikkat edilmeli.
 • Klimanız çalışır konumda iken pencereler açık tutulmalı. Aksi taktirde yüksek verim sağlanamaz.

Kombiler

Tanımı: Yaz aylarında ısınma sistemini devre dışı bırakarak sıcak su temini sağlayan ve kış aylarında ise evinizin v.b hem sıcak su hem de ısınma ihtiyacını karşılayan, kazanların birleştirilmesiyle oluşturulmuş elektronik bir beyaz eşyadır. Yılların kazandırdığı tecrübemizden yola çıkarak sizlere şunu tavsiye ederiz ki; kombi alırken alım maliyetine göre değerlendirme yapmadan kullanım maliyetine göre bir ürün tercih ediniz.

Parçaları: Fan, Brülör, Ana eşanjör, Sıcak su eşanjörü, Gaz valfi, Genleşme Tankı, Elektronik kart…

Kombi seçmek kadar kombinin parçalarını da doğru şekilde monte etmek ve bakım sonrasında doğru yere yerleştirmek, bu mesleğin olmazsa olmaz inceliğidir. Teknik servis hizmetlerini, ürününüzü riske atmayıp profesyonel kadrolara emanet ediniz.

Çeşitleri:

Geçmişten günümüze kadar gelişim gösteren teknoloji, beraberinde kombi çeşitlerinin de değişim ve gelişim göstermesini sağlamıştır. Kombileri iki ana başlığa ayırmak mümkündür.

Atık gazı tahliye sistemine göre:

1-Bacalı kombiler: Bazı yönleriyle gaz yakıtlı şofbenlere benzetebiliriz. Bu model, kombilerin daha ilkel bir modeli olduğundan kullanım yaygınlığı giderek azalmıştır.

2-Hermetik kombiler: Daha güvenli ve yüksek verimli bir kombi çeşiti olduğu için sizlere, hermetik kombi kullanmanızı önerebiliriz.

Isıtma tekniğine göre:

1- Konvansiyonel (klasik) kombiler: Isıtma tekniğine göre kombi çeşitlerinin ucuz ve ilkel olanıdır.

2- Yoğuşmalı kombiler: Kurulumu maliyetli olduğundan fazla tercih edilmese de, kullanımı son derece ekonomiktir. Çünkü yoğuşmalı kombi modelinde, açığa çıkan atık gaz, dışarı atılmadan önce yoğuşma yapılarak geri kazandırılır. Bu sayede, daha çok verim elde edilir. Kullanım maliyetinin daha uygun olması açısından da, bu tür kombileri öneririz.

Kullanım talimatı:

 • Kombide yaz ve kış konumu düğmeleri, yaşadığınız mevsime göre görev alır.

Örneğin; yaz mevsiminde iseniz, cihazınız ısınma işlevini devre dışı bırakıp sadece sıcak su temini sağlar. Kurulum yaptırdığınız servis firmasından bu konuda detaylı bilgi alabilirsiniz.

 • Kombi kullanımında doğalgaz faturanızı düşürmek için öncelikle binalarınızda 

dıştan içe doğru bir önlem almalısınız. Binanızın dış cephe yalıtımı olmalı ki, içeriden dışarı veya dışarıdan içeri bir hava akımı gerçekleşmesin.

 • Kombi kullanımında yapılan hatalar arasında, boş odalardaki radyatörlerin

kapatılması başta geliyor. Bu davranıştan kesinlikle kaçınmalısınız.

 • Kombi kullanıcılarından aldığımız kombi şikayetlerinden biri de, radyatörlerin

bir kısmının ısıtıp bir kısmının soğuk kalmasıdır. Bu durumun nedeni, kombi girişlerinde bulunan filtrelerin kir ve toz gibi sebeplerden dolayı tıkanmasıdır. Kombinizde böyle bir söz konusu olduğunda, kombi servislerinden destek istediğinizde, uzman ekipler gerekli işlemleri gerçekleştirecektir.

 • Kombiniz havayı ısıtıyor fakat suyu ısıtmayabilir. Bu durumun nedenleri; sıcak

su hattına soğuk su karışmış olabilir, üç yollu vana dediğimiz aksamlarda problem çıkmış olabilir.

 • Kombi su basınç ayarınızı manometre denilen okuyucudan takip edebilirsiniz.

Basınç ayarının 1-2 bar arasında olması idealdir.

 • Evinizde bulunan klima ve kombi başta olmak üzere tüm elektronik cihazların

düzenli olarak bakımları yaptırılmalıdır. Ancak cihazınızın ömrünü azaltabilecek hatta ömrüne son verebilecek bir uygulamaya sebebiyet vermek istemiyorsanız, mutlaka Şişli Klima Kombi Servisini arayarak, teknik servisimizden randevunuzu oluşturup kaliteli bir hizmet alabilirsiniz.

Şişli Klima Kombi Servisinin Farkı

Klima ve kombi servis alanında, siz değerli müşterilerimizden aldığımız olumlu dönütler sayesinde sektörün bir numarası almaya devam ediyoruz. Bizim teknik servis anlayışımız, sadece arızayı gidermekle sınırlı kalmayıp gelen her talep karşısında olumlu bir imaj oluşturmak ve bu imajı asla kaybetmemektir.

Şişli’den başlayan teknik servis hikâyemiz tüm İstanbul’a yayılmaya devam ediyor. Müşterilerimize karşı adil gelir anlayışımızla randevu saatlerini aksatmadan, hızlı ve güven dolu bir hizmet vermekteyiz. Klima ve kombi teknik servisi konusunda, işimizin ehli olmanın verdiği özgüvenle yaptığımız hizmetin hakkını her daim veririz. Yaygın servis ağımızla her noktaya ulaşıp arza konusunda doğru keşifler yaparız. Ürünlerinizin montaj, bakım ve onarımı garanti belgesi kapsamında tamir edilir. Garanti kapsamı dışındaki ürünlerde ise cüzi fiyat uygulamamızla sizleri zor duruma sokmamaya gayret ederiz.

Şişli Klima Kombi Servisi Olarak Hizmet Verdiğimiz Markaların Bazıları

 • Fakir Klima Kombi Servisi Şişli
 • Sanyo Klima Kombi Servisi Şişli
 • Sıemens Klima Kombi Servisi Şişli
 • Arçelik Klima Kombi Servisi Şişli
 • Vestel Klima Kombi Şişli
 • Beko Klima Kombi Servisi Şişli
 • Profilo Klima Kombi Servisi Şişli
 • Daıkın Klima Kombi Servisi Şişli
 • DemirDöküm Klima Kombi Servisi Şişli

Çalışma saatlerimiz

Hafta İçi: 09:00-19:00

Hafta Sonu: 10:00-16:00

Bizi Sosyal Medyada da Takip Edin

facebook.com/klimaservisiist

instagram.com/klimaservisiist

twitter.com/klimaservisiist

DİĞER BÖLGELER

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM