Zeytinburnu Klima Servisi 0 534 621 54 03 Çözüm Klima

Zeytinburnu Klima Servisi

Zeytinburnu Klima Servisi

Zeytinburnu Klima Servisi olarak; İstanbul’un gözde semtlerinden biri olan Zeytinburnu, her alanda olduğu gibi teknik servis sektöründe de bir numara olmaya devam ediyor. Zeytinburnu klima servisi 0 534 621 54 03

Zeytinburnu klima servisi olarak, sektörün parlayan yıldızı olan adımız, İstanbul’un her noktasına kadar ulaşmıştır. Zeytinburnu klima servisi başta Zeytinburnu ilçesi olmak üzere tüm İstanbul genelinde, deneyimli ve güler yüzlü ekibimizle, sizlerin klima kombi teknik servis ihtiyacını karşılayabilmek için en hızlı ve güvenilir hizmeti vermektedir.

Önce gelin sizlere klima ve kombinin ne olduğunu ve ne işe yaradığını anlatalım:

Kombi Nedir?

Konutlarda veya iş yerlerinde her türlü sıcak su ihtiyacını ve ısıtma konforu sağlayan fan, brülör, ana eşanjör, prosestat, gaz valfi, pompa, emniyet ventili, genleşme tankı, plaka eşanjör ve su akış sensörü gibi parçalardan oluşan elektronik cihazlara “kombi” denir.

Klima Nedir?

İhtiyaçlara ve amaçlara göre bulunduğu ortamın (ev, ofis, hastane, sinema salonu vs.) ısısını, yaşanılan mevsime göre ayarlanmasını ve ortamda bulunan kişilere daha konforlu bir yaşam sürme imkânı sağlayan cihazlara “klima” denir. Klimalar ise kompresör, valf ve termostat gibi parçaların belli düzeneğe göre birleştirilmesiyle oluşturulur.

Klima ve kombiyi meydana getiren bu parçalardan herhangi birinin eksikliği veya arza yapması kombinizin çalışmasına engel olur. Örneğin; kombinin ateşlenmesini sağlayan brülörün, kalorifer ve musluklar için su temin eden ana eşanjörün yahut sistemin içinde soğutucu akışı sağlayan kompresörün arza yapması cihazınız için başka sorunlar teşkil etmeden hemen Zeytinburnu klima servisi müşteri hizmetlerini aramayı ihmal etmeyin.

Klima ve Kombi Çeşitleri

Günümüz teknolojisinde kullandığımız hemen hemen her ürünün, bir üst modeli üretilmekte ve daha iyi çalışma performansı gösteren cihazlar yapılmaktadır. Eğer gerek gelişen teknolojiye ayak uyduramazsanız yok olmaya mahkûm olursunuz. Bu nedenle klima ve kombi üreticileri sıkı bir rekabet içinde, her fırsatta farklı özellikleri bulunan cihazlar üretmeye gayret etmektedirler. Haliyle bu da, piyasada klima ve kombi çeşidini artırmıştır.

Klima çeşitleri

Yer Tavan Tipi Split Klimalar: Hem tavana hem de yere monte edilebilme özelliği bulunan bu model AVM, şirket gibi yerler için en ideal olanıdır.

Salon Tipi Split Klimalar: İnsan trafiğinin yoğun olduğu geniş mekânlar için en uygun modeldir.

Duvar Tipi Klimalar: Montajı uzmanlık gerektiren bu modelin oldukça düşük ses seviyesinde çalışır.

Pencere Tipi Klimalar: Montajı kolay ve en uygun fiyatlı klima çeşididir. Ancak uygun fiyatına rağmen ses seviyesinin yüksek olması nedeni ile ve görünüşlerinin estetik olmamasından dolayı tercih edilmemektedir.

Kombi çeşitleri:

Bacalı Tip Kombiler: Baca aracılığıyla atık gaz dolaşımını sağlayan kombi türüdür.

Hermetik Tip Kombiler: hermetik tip kombiler, yanma için gerekli olan oksijeni dışarıdan alırlar ve açığa çıkan gazları baca aracılığıyla dışarı atarlar. Böylece hava alışverişini sağlarlar. Bu tür kombilerde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, baca çıkışlarının dışarıda olmasıdır. Günümüzde en çok kullanılan kombi çeşitidir.

 Yoğuşmalı kombiler: Bu kombilerin en önemli özelliği; az enerji harcamalarıdır. Cihazın maliyeti yüksek olmasına karşın, uzun vadede kullanım maliyeti düşük oluyor.

Zeytinburnu Klima Kombi Servisinden Altın Öğütler

 • Kurulum yapılacak yeri belirlemeden ve nasıl bir ürün alacağınızı kafanızda tasarlamadan klima ve kombi almayın.
 • Alacağınız cihazın marka ve modeli ile ilgili mutlaka detaylı araştırma yapıp, bir uzmandan yardım alın. Ayrıca alacağınız ürünün her türlü sorunuyla ilgilenebilmesi için bizler Zeytinburnu klima servisi adına kusursuz kurulum hizmetlerinden tutun bütün bakım ve onarımı yapmak için sizlere yardımcı olmaya daima hazırız.
 • Sadece “bir klimam olsun yeter” mantığı ile hareket etmeyin. Kalitesi kanıtlanmış ve geniş servis ağına sahip ürünleri tercih edin. Almayı kararlaştırdığınız ürünlerin etiketinde, TSE damgasının ve yüksek verimliliği gösteren COP ve EER gibi sembollerin bulunduğundan emin olun.
 • Sırf ucuz olsun diye, sıradan kalitesiz yedek parçaları kullanmamaya özen gösterin ki, cihazınızın ömrü kısalmasın.
 • Nemli günlerde klimanızı ‘nem alma’ modunda çalıştırın.
 • Havanın çok sıcak olduğu günlerde perde ve kepenkler ile güneşin ısısına engel olmaya çalışarak enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.
 • Klimanızı amaç dışı (çamaşır kurutma) kullanmayın.
 • Kombi kapasitesini dairenin büyüklüğü, dış cepheye olan yüzeyleri, pencere ve kapı ölçülerine göre seçin.
 • Mutlak cihazlarınızın filtre temizlemesi yaptırın ve Zeytinburnu klima servisi gibi işinizi usta ellere teslim edin.

Klima ve Kombi Kullanımı Nasıl Olmalı?

Evinizde kullandığınız her türlü beyaz eşyanın, kullanırken mutlaka dikkat edilmesi gereken püf noktaları vardır. Biz de Zeytinburnu klima servisi olarak tecrübemizden edindiğimiz bilgiler ışığında, sizleri bu konuda aydınlatmaya çalışalım:

 1. Öncelikle kombinizin çalışması için elektrik tesisatınızda herhangi bir sorun olmamalı.
 2. Kombinizin kendi kendini otomatik olarak kilitleyip devre dışı bırakmaması için suyu sürekli kontrol edilerek doldurulmalı.
 3. Başka bir sıkıntı olmadığını düşündüğünüz halde, yinede kombiniz çalışmıyorsa gaz vanası kontrol edilmeli.
 4. Kombinizin ısıtma sorunu varsa muhtemelen ya termostat derecesi düşmüş ya da filtre tıkanmış olmalı.
 5. Klimalarınızın uzun yıllar kullanılabilmesi için odanızın ısı ayarı dengede tutulmalı
 6. Klima su damlattığında ve kötü koku yaymaya başladığında mutlaka kaliteli ve güven dolu bir hizmet veren firma olan Zeytinburnu klima servisi aranmalı
 7. Elektrik faturanızın kabarık gelmesini istemiyorsanız petek ve filtrelerden su geçişini hızlandırmak için kesinlikle cihazın bakımı düzenli olarak yapılmalı. Bunun için Zeytinburnu klima servisi gibi güvenilir ve hızlı hizmet anlayışı olan firmalar tercih edilmeli.

İnsan paraya önem verdiği kadar sağlığına önem verseydi, bugün onlarca hatta yüzlerce kişinin sağlığı yıpranmaz, emekle kazandığı parası çöpe gitmezdi. Emin olun ki, kalitesiz ürünler size daha çok pahalıya patlar. Bu da yetmezmiş gibi, evinize çağırdığınız deneyimsiz ve güvenden uzak servis firmaları, gözünüzün yaşına bakmadan paranızı hak ettiklerinden fazlasıyla almaya kalkışabilir.

Bu nedenle ‘para avcısı’ firmaların tuzağına düşmemek için Zeytinburnu klima servisi güvenilir servis hizmetinden yararlanın.

Klima ve Kombilerde Garanti

Cihazınızın ilk çalıştırma işlemini, sektörde lider olan Zeytinburnu klima servisi firmamıza yaptırınız. Böylece cihazınız, garanti kapsamından çıkmamış olur. Cihazınızın garantisi bitmiş olsa dahi, sizlere uygun fiyat anlayışımızla hizmet sunmaya çalıştığımızdan hiç şüpheniz olmasın. Ayrıca kullandığınız teknik makinelerin marka ve modeli fark etmeksizin, kusursuz servis anlayışımızdan faydalanabilirsiniz.

Bizi Tercih Etmeniz İçin Çok Sebebimiz Var

İlk olarak bize güvenip, bizi tercih ettiğiniz için siz değerli müşterilerimize teşekkürü bir borç biliriz. “Sizlerin tercihi, bizim emeğimiz” sayesinde bugün servis sektörünün zirvesinde taht kurmuş konumda olan bir firma olmaktan kendimizle onur duyuyoruz.

Zeytinburnu klima servisi olarak hiçbir zaman çok çalışmaktan yorulmadık ve hile ile çalışmadık. Her zaman dürüst olmaya ve öyle kalmaya gayret ettik. Değerlerimize bağlı kalarak, kaliteli ve güven dolu bir hizmet anlayışı geliştirdik.

Kurduğumuz profesyonel ve güler yüzlü ekibimizle 7/24 sizlere hizmet için varız. Sizler de, hiç şüphe etmeden bizlere ulaşabilir ve istediğiniz her an randevu talep edebilirsiniz. Zeytinburnu klima servisi 0 534 621 54 03

DİĞER BÖLGELER

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.

Web Tasarım ve SEO: MOZ TASARIM